KUJAWSKO-POMORSKIE. W TYCH MIEJSCACH KAMERY REJESTRUJą WJAZD NA CZERWONYM śWIETLE

Przejazd na czerwonym świetle to jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Kierowcy, którzy nie zatrzymują się na czerwonym świetle, dostają bardzo wysokie kary a porządku pilnują... rejestratory. Na niektórych skrzyżowaniach przejazdów pilnują specjalne urządzenia, których nie da się oszukać! Gdzie można trafić na rejestrator przejazdu na czerwonym świetle? Mamy dokładne lokalizacje. Poznaj je teraz w naszej galerii!

Zobacz wideo: Ważne informacje o nowym taryfikatorze mandatów.

W tych miejscach kamery rejestrują wjazd na czerwonym świetle

Czerwone światło na sygnalizatorze oznacza bezwzględny zakaz wjazdu. Za niestosowanie się do sygnałów świetlnych grozi niemała kara - aż 500 zł mandatu. Dodatkowo wykroczenie oznacza dopisanie do konta kierującego aż 15 punktów karnych!

Główny Inspektorat Transportu Drogowego dysponuje rejestratorami przejazdu na czerwonym świetle. Wykrycie sprawcy wykroczenia jest dużo łatwiejsze dzięki temu urządzeniu. Oznacza to, że policja nie musi przyłapać kierowcy na gorącym uczynku, aby wystawić mandat.

Na niektórych skrzyżowaniach z sygnalizatorem świetlnym przejazdów pilnują specjalne urządzenia, których nie da się oszukać. Yanosik ujawnił listę miejsc, gdzie można trafić na rejestrator przejazdu na czerwonym świetle.

Kierowca, który dopuścił się wykroczenia i wjechał za sygnalizator na czerwonym świetle, może spodziewać się zdjęcia z rejestratora w ciągu 180 dni, czyli 6 miesięcy od dnia zdarzenia.

Mandat można dostać również za przejazd na żółtym sygnale! Zgodnie z obowiązującymi przepisami wjazd za sygnalizator, jeśli zapalił się żółty sygnał, jest zabronione i grozi mandatem. Kierowca, który przejedzie na żółtym świetle, podlega karze do 500 zł i 6 punktów karnych.

Przejazd na czerwonym jest wysoko karany. Jeśli kierowca świadomie stwarza zagrożenie i utrudnia ruch innym pojazdom, wykonując gwałtowne hamowani na widok żółtego światła, zostanie ukarany mandatem w wysokości od 500 zł do 5 000 zł! W sytuacji, w której kierowca kompletnie ignoruje przepisy i pomimo możliwości bezpiecznego zatrzymania się - przejeżdża na czerwonym świetle - zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 15 punktami karnymi. Jeśli dodatkowo doprowadzi do kolizji lub wypadku drogowego, może otrzymać mandat minimum 2 500 zł oraz 15 punktów karnych. Rażące naruszenie przepisów drogowych skończy się grzywną nawet do 30 000 zł!

W tych miejscach trafisz na rejestrator wjazdu na czerwonym świetle

Na niektórych skrzyżowaniach w Polsce znajdują się specjalne urządzenia rejestrujące przejazdy na czerwonym świetle.

Eksperci z Yanosik sprawdzili stan rejestratorów przejazdów na czerwonym świetle. Zgodnie z zebranymi przez nich danymi, w Polsce jest aktualnie 26 rejestratorów.

21 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle należy do CANARD, a pozostałych 5 do PKP, które przesyła materiały do policji - komentuje Patryk Treumann, Yanosik.

Gdzie znajdują się rejestratory przejazdu na czerwonym świetle? W których miejscach w Polsce i w regionie kamery rejestrują wjazd na czerwonym świetle? Zobacz teraz w naszej galerii dokładne lokalizacje: Wystarczy kliknąć: >> TUTAJ <<

2024-06-21T06:44:58Z dg43tfdfdgfd