MERCEDES-BENZ 240D, KTóRY SłUżY JAKO TAKSóWKA, PRZEKROCZYł LICZBę 7 MILIONóW KILOMETRóW PRZEBIEGU

Mercedes-Benz 240D W123, w wersji długiej, który jest używany jako taksówka na Wyspie Gran Canaria, osiągnął imponujący przebieg ponad 7 milionów kilometrów od momentu rozpoczęcia służby w 1988 roku. 

+ Rosyjska rakieta wyniesiona w przestrzeń w kierunku ISS

Samochód jest eksploatowany w zmianach po osiem godzin dziennie, wymagając nawet 52 wymian oleju rocznie oraz ścisłej konserwacji.

Chociaż wiele części zostało wymienionych, obecny silnik jest dopiero drugim, a samochód przeszedł znaczną renowację w 2008 roku. Od tego czasu przebieg prawie się podwoił, a pojazd nadal działa przy użyciu nowoczesnych części z innych modeli Mercedesa.

Innymi godnymi uwagi samochodami są inne Mercedesy 240D, w tym ten należący do greckiego taksówkarza Gregoriosa Sachinidisa, który przejechał ponad 4,66 miliona kilometrów i obecnie jest eksponowany w Muzeum Mercedes w Stuttgarcie. Ponadto jest też Amerykanin Irv Gordon, który zarejestrował około 5,25 miliona kilometrów w swoim Volvo P1800, stając się rekordzistą według Księgi Guinnessa.

Źródło: Motor1.com

Ten treść została stworzona przy użyciu pomocy AI.

The post Mercedes-Benz 240D, który służy jako taksówka, przekroczył liczbę 7 milionów kilometrów przebiegu appeared first on Trânsito e metrô.

2024-07-10T13:00:36Z dg43tfdfdgfd