MISTRZ śWIATA WYGRAł W MIKOłAJKACH! MIAł W OGóLE NIE STARTOWAć

Mistrz świata Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) wygrał w Mikołajkach 80. Rajd Polski, siódmą rundę samochodowych mistrzostw świata.

Drugie miejsce ze stratą 28,3 s wywalczył Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris Rally1), a trzeci był Francuz Adrien Fourmaux (Ford Puma Rally1) — strata 42,7 s.

Na czwartej pozycji ze stratą 1.10,8 został sklasyfikowany lider mistrzostw świata Thierry Neuville (Hyundai I20 Rally1). Belg wygrał ostatni odcinek specjalny Power Stage i wpisał na swoje konto dodatkowe 5 pkt do klasyfikacji generalnej.

W niedzielę ostatniego dnia imprezy dwa odcinki wygrał Estończyk Ott Tanak (Hyundai I20 Rally1), po jednym Rovanpera i Neuville.

Najlepszy z Polaków Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia RS Rally2) rywalizujący w kat. WRC2 został sklasyfikowany w generalce na 18. pozycji ze stratą 10.16,6 do Rovanpery.

Wypadek Sebastiana Ogiera

Rovanpera zastąpił w ekipie Toyoty Francuza Sebastiena Ogiera, który podczas zapoznania z trasą miał wypadek i po krótkim pobycie w szpitalu wrócił do domu.