WYGLąDA NIECO DZIWACZNIE, ALE ZA TO JEST SUPERMOCNE. HIPHI A MA 3 SILNIKI I 1287 KM

Chiński producent samochodów elektrycznych HiPhi opracował kolejny intrygujący pojazd. To specyficznie wyglądający liftback o osiągach hipersamochodu, a jego pełna nazwa to HiPhi A.

HiPhi A to czterodrzwiowy samochód bazujący na modelu HiPhi Z. Obfitujące w ostre linie futurystyczne nadwozie modelu Z, pełne aerodynamicznych rozwiązań, w modelu A otrzymało szereg dodatkowych spoilerów. Tak samo, jak w modelu Z, intrygująco przedstawiają się boczne panele nadwozia mające wąski zewnętrzny wyświetlacz LED. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Potężna moc i napęd na cztery koła

Odważna stylistyka to zapowiedź ogromnych możliwości pojazdu. Pod powłoką kryje się mocarny układ napędowy, złożony z trzech silników elektrycznych. Dwie jednostki trafiły na tylną oś (każde z kół ma swój silnik), natomiast trzeci motor odpowiada za napędzanie osi przedniej. System generuje maksymalną moc 1287 KM. Pojemność akumulatora nie została ujawniona przez producenta. Wiadomo, że w konstrukcji pojazdu wykorzystano architekturę elektryczną o napięciu 800 V, co umożliwia utrzymanie szczytowej mocy wyjściowej przez ponad 30 minut. Z przekazanych mediom informacji wynika, że auto do 0 do 100 km/h rozpędza się w nieco powyżej 2 sekund, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 300 km/h.

 

Konkurent Tesli Model S Plaid

Producent informuje także m.in. o adaptacyjnym zawieszeniu pneumatycznym, systemie wektorowania momentu obrotowego, czy idealnym rozkładzie masy w stosunku 50:50. Co ciekawe, HiPhi przy konstruowaniu tego auta współpracowało z Apollo Automobil - twórcą supersportowych elektryków Intensa Emozione i G2J. Nie trudno odgadnąć, że HiPhi A to maszyna, której zadaniem będzie konkurowanie z Teslą Model S Plaid, osiągającą "setkę" w czasie 2.1 s i potrafiącą się rozpędzić do 322 km/h. Dostawy seryjnych aut do pierwszych klientów są obiecywane na 2025 rok. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo 19-latek driftował na rondzie. Dostał mandat na 3000 zł

2023-11-20T13:33:24Z dg43tfdfdgfd