TE UżYWANE AUTA DO 6 TYSIęCY ZłOTYCH WARTO, A NAWET POWINNO SIę KUPOWAć. NIE Są NAJMłODSZE, ALE TRZYMAJą SIę DZIELNIE

Zobacz wideo: Waloryzacja 2023. Takie mają być podwyżki emerytur

Polacy mają coraz więcej samochodów. Z roku na rok rośnie liczba rejestrowanych pojazdów. W niektórych rodzinach znajduje się po kilka aut. I chociaż cały czas sprzedaż nowych samochodów utrzymuje się na dość wysokim poziomie, to jednak w obrocie królują pojazdy używane.

6 tysięcy wystarczy na ten model

Okazuje się, że za dość przystępna kwotę do 6 tysięcy złotych można kupić używany samochód, który jeszcze przez jakiś czas posłuży nowemu właścicielowi. Co prawda te auta w większości są już pełnoletnie, to jednak spora ich liczba oraz dostępność części zamiennych i w miarę niekomplikowana budowa sprawiają, że cały czas cieszą się powodzeniem. Oczywiście wspólna jest tylko cena do 6 tysięcy złotych. Stan poszczególnych egzemplarzy może być różny. Jedno auto tego samego producenta, o które dbali poszczególni właściciele może być w bardzo dobry stanie. Inne, pozbawione takiej opieki i regularnych wymian oleju, filtrów i innych eksploatacyjnych podzespołów może sprawiać problemy. Kupując więc auto za 6 tysięcy, jak czytamy na moto.pl, czasami trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Przedstawiamy kilka modeli, które pomimo upływu lat cieszą się dobrą opinia wśród użytkowników.

Zobacz galerię

Fiat Panda II

Fiat panda dobrze przysłużył się koncernowi z Turynu. Był bardzo popularny na polskich drogach. Za 6 tysięcy powinniśmy dostać egzemplarze drugiej generacji. Są dość dobrze zabezpieczone przed korozją i w zależności od rocznika możemy znaleźć auta całkiem dobrze wyposażone. Mnogość części zamiennych i ich w miarę niskie ceny oraz niewielkie gabaryty auta sprawiają, że doskonale rodzi sobie ono w mieście.

Nissan Almera Tino

6 tysięcy złotych często wystarcza także na zakup tego nissana. Duże rodzinne auto ma swoje wady i zalety. Niestety niezbyt dobre opinie zbiera silnik benzynowy 1,8 o mocy 114 KM. Okazuje się nie tylko za słaby, lecz także zalicza się do napędów podwyższonego ryzyka. Pozostałe wersje silnika są lepsze. Auto ma dość ciekawą bryłę i jest warte uwagi.

Fiat Stilo 1.9 JTD Dynamic

Fiat Stilo nie był zbyt popularny na polskich drogach, ale jego wersja używana w cenie 6 tysięcy złotych jest warta rozważenia.

Silniki wysokoprężne rodziny JTD mają doskonałą opinię. I rzeczywiście, jednostka o mocy 115 KM ma niezłą kulturę pracy, jest bardzo elastyczna. Auta są dość dobrze wyposażone i jeżeli trafimy na zadbany egzemplarz może nam jeszcze posłużyć.

Skoda Fabia I

Skoda od lat jest bardzo popularna na naszym rynku. W cenie 6 tysięcy znajdziemy egzemplarze pierwszej generacji. Zbudowany na podzespołach Volkswagena Polo produkowany był od 1999 do 2008. Niezbyt zadbane egzemplarze mogą mieć problem z korozją. Poza tym silnik benzynowe są dość wytrzymałe i posłużą jeszcze nowemu właścicielowi przez kilka lat.

Opel Corsa C

Ten model przez wiele lat cieszył się w Polsce wielką popularnością. W kwocie do 6 tysięcy znajdziemy egzemplarze produkowane w latach 2000-2006. Jest to więc trzecia generacja tego modelu. Zaleta jest małe spalanie, ale opel bardzo często ma kłopoty z korozją. Po tylu latach w wielu egzemplarzach rdza zrobiła swoje na karoserii. Trafić jednak można na zadbane egzemplarze.

Citroen C3 I

Citroen z tym modelem przebił się do powszechnej świadomości. Samochód został dość dobrze zabezpieczony przed korozją, więc starsze egzemplarze trzymają się całkiem dobrze. Można też trafić na auta bogato wyposażone. Tutaj także najlepszym wyborem po latach są wersje benzynowe, których serwis nie jest wymagający, a dostęp do komponentów eksploatacyjnych nie pozostawia wiele do życzenia. Do wyboru mamy 1.1 60 KM, 1.4 73-88 KM i 1.6 110 KM.

Peugeot 206

Ten model produkowany był od 1998 do 2009. Egzemplarze są w miarę odporne na korozję. Można znaleźć egzemplarze naprawdę w dobrej formie. Znajdziemy egzemplarze dobrze wyposażone z klimatyzacją a nawet skórzaną tapicerką.

Lepiej sprawdzają się egzemplarze wyposażone w silniki benzynowe, które dobrze znoszą instalacje gazowe.

Skoda Octavia I

6 tysięcy powinno także wystarczyć na Skodę Octavię pierwszej generacji. Model produkowano od 1996 do 2010 jako liftback i kombi. Samochody są w miarę odporne na korozję i maja dość dobre silniki.

2023-02-28T19:59:58Z dg43tfdfdgfd