NIE MUSISZ MIEć KLIMATYZACJI. WEź 5 Zł I BIEGNIJ DO APTEKI. TAK SZYBKO SCHłODZISZ POKóJ

Latem upały wszystkim dają się we znaki, dlatego warto mieć kilka sprawdzonych trików na obniżenie temperatury. Jak ochłodzić pokój? Wystarczy, że pójdziesz do apteki i kupisz produkt za 5 zł.

W upały szukamy schronienia w klimatyzowanych pomieszczeniach, ale nie zawsze mamy taką możliwość. W mieszkaniu natomiast wiatraki nie zawsze dają radę. Jak ochłodzić pokój domowym sposobem? Ten produkt z apteki jest niezbędny, aby pomieszczenie się nie nagrzewało.

Zobacz wideo Proste triki przyniosą wam ulgę w upały

Jak ochłodzić pokój? Weź 5 zł i pędź do apteki. Szybko odczujesz różnicę

Jeśli nie masz w mieszkaniu klimatyzacji, a nie chcesz wydawać pieniędzy na przenośne klimatyzatory, wypróbuj domowy sposób na schłodzenie pokoju. W tym celu udaj się do apteki, a za 5 zł kupisz produkt, który na upały sprawdzi się idealnie.

Jak schłodzić mieszkanie w upał? shutterstock/New Africa

Koc termiczny inaczej nazywany folią NRC lub kocem ratowniczym, to folia polipropylenowa. Po jednej stronie ma kolor złoty, po drugiej zaś srebrny. Srebrna powłoka umieszczona do wewnątrz trzyma ciepło, na zewnątrz natomiast służy chłodzeniu.

PORADA! Najlepiej przykleić koc po zewnętrznej stronie okna, dzięki czemu zapobiegniesz nagrzewaniu się szyby i obniżysz temperaturę w pokoju nawet o kilka stopni. Aby nie uszkodzić ramy okna, użyj taśmy malarskiej.

Co zrobić, żeby w pokoju było zimno? Żeby obniżyć temperaturę, nie musisz mieć klimatyzacji

Jak ochłodzić pokój domowymi sposobami? Przyda ci się nie tylko folia ratownicza. Oto kilka trików, z którymi sprawisz, że temperatura spadnie o kilka stopni. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

  • Biała tkanina zawieszona na oknie odbije światło. Najlepiej przed powieszeniem ją zwilżyć, a wówczas uzyskasz jeszcze lepszy efekt.
  • Nawilżanie powietrza pozwoli utrzymać niższą temperaturę. Możesz skorzystać z urządzeń nawilżających, ale nie jest to konieczne. Dobrze sprawdzą się np. rozłożone mokre ręczniki.
  • Wietrzenie pokoju tylko rano i wieczorem. W ciągu dnia najlepiej mieć zamknięte okna, bo gorące powietrze wpadające do pomieszczenia podniesie temperaturę.

Grafika redakcji gazeta.pl Grafika redakcji gazeta.pl

2024-07-10T12:33:05Z dg43tfdfdgfd