NOWY POJAZD OPANCERZONY M10 ARMII USA ROZPOCZYNA OCENę OPERACYJNą

M10 Booker. Twitter @GD_LandSystems

82. Dywizja Powietrznodesantowa Armii USA rozpoczęła wstępne testy operacyjne i ocenę opancerzonego pojazdu bojowego wsparcia ogniowego M10 Booker.

+ Kliknij tutaj, aby zobaczyć film prezentujący M10

Testy będą obejmować szkolenie na nowym sprzęcie, ćwiczenia artyleryjskie, sesje szkolenia zbiorowego dla żołnierzy i ćwiczenia siłowe.

Ten kompleksowy proces ma na celu zapewnienie, że M10 Booker spełnia rygorystyczne standardy gotowości bojowej. Według wcześniejszych informacji, pierwsza partia pojazdów w ramach produkcji niskoseryjnej (LRIP) M10 Booker zostanie dostarczona w tym roku, a pierwsza jednostka wyposażona jest planowana na rok budżetowy 2025.

82. Dywizja Powietrznodesantowa ogłosiła na X, że otrzyma pierwszy Batalion Pancerny M10, oznaczony jako 3-73 Armor, składający się z 42 pojazdów M10.

M10 Booker. Twitter @GD_LandSystems

M10 Booker, zaprojektowany do wsparcia brygad zmechanizowanych, przypomina mniejszą wersję czołgu M1 Abrams, ale jest wyposażony w działo kalibru 105 mm i lżejszy pancerz.

Ten projekt ma na celu dodanie siły ognia i manewrowości brygadom zmechanizowanym armii, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów utrzymania na możliwym do zarządzania poziomie.

„Booker doda siły ognia i zdolności manewrowych brygadom zmechanizowanym armii”, stwierdziła Armia USA.

Pomimo mniejszych rozmiarów w porównaniu z Abramsem, M10 Booker został zaprojektowany tak, aby zapewnić znaczną efektywność bojową. Jego działo kalibru 105 mm zwiększa elastyczność operacyjną pojazdu.

Rozwój i wdrożenie M10 Booker są częścią szerszej strategii armii mającej na celu modernizację floty pojazdów opancerzonych i poprawę gotowości bojowej. Lżejszy pancerz i mniejsze rozmiary M10 Booker to strategiczne wybory mające na celu obniżenie kosztów utrzymania i zwiększenie zwinności pojazdu w różnych scenariuszach bojowych.

+ Zobacz więcej filmów o czołgach i pojazdach bojowych

M10 Booker. Twitter @18airbornecorps

Oczekuje się, że M10 Booker odegra kluczową rolę w przyszłych operacjach, zapewniając niezbędne wsparcie brygadom zmechanizowanym i poprawiając ogólne zdolności bojowe armii.

Zdjęcia i wideo: Twitter @GD_LandSystems. Źródło: Twitter @18airbornecorps. Treść została stworzona przy pomocy AI i zweryfikowana przez zespół redakcyjny.

The post Nowy pojazd opancerzony M10 armii USA rozpoczyna ocenę operacyjną appeared first on Trânsito e metrô.

2024-07-10T09:15:03Z dg43tfdfdgfd