LAPPI JESZCZE LEPSZY

Esapekka Lappi uczestniczący w dopiero swoim trzecim wydarzeniu jako reprezentant Hyundai Motorsport, po przejściu z Toyoty, wygrał pięć z ośmiu odcinków specjalnych pierwszego etapu Rajdu Meksyku. Po piątku nad drugim Sebastienem Ogierem ma w zapasie 5,3s.

Fin popołudniową pętlę rozpoczynał z przewagą 1,4s nad byłym partnerem z TGR WRT, która w pewnym momencie wzrosła do 6,9s. Po oesie zamykającym dzień różnica stopniała do 5,3s.

- Miałem nadzieję, iż będę walczył w czołówce, ale że obejmę prowadzenie tocząc batalię z Sebem, to szczerze powiedziawszy nie mieściło mi się w głowie - mówił Lappi, którego pilotuje Janne Ferm.

- Z drugiej strony zbytnio nie rozważałem, jak potoczy się dzień. Po prostu byłem przekonany, że złapiemy dobre tempo - kontynuował. - Jestem trochę zaskoczony i był to prawdopodobnie jeden z najlepszych dni w mojej karierze.

Po początkowych trudnościach za kierownicą Hyundaia i20 N Rally1, podczas otwarcia sezonu w Monte Carlo, szybko wypracował właściwy zakres ustawień auta, co przypisuje znacznej ilości pracy wykonanej podczas tego styczniowego wydarzenia.

- To dobry samochód. Sporo nad nim pracowaliśmy podczas Rajdu Monte Carlo, a także przed rundą w Szwecji, jak i w trakcie samych zawodów - wspomniał. - Sądzę, że możemy już zakończyć poszukiwania właściwej konfiguracji, ponieważ ta uzyskana pasuje mi. Teraz jestem w stanie skupić się wyłącznie na jeździe.

Czytaj również:Awans Kajetanowicza i Szczepaniaka  

Ogier chwali dyspozycję rywala. Francuz zaznaczył również, że sam nie był w stanie zdziałać dużo więcej.

- To był dobry dzień. Możemy być z niego zadowoleni - przekazał Ogier. - Nie sądzę, że mogliśmy zrobić dużo więcej poza ewentualnie podjęciem znacznego ryzyka, a nie byłoby to właściwe podejście w tym rajdzie.

- Do tej pory Esapekka wykonał świetną pracę, ale rajd ma trzy dni - dodał. - Owszem jest kilka rzeczy, które możemy zrobić w celu dalszej poprawy. Były oesy, gdzie nie narzuciliśmy odpowiedniego tempa.

Dopytywany, czy zaryzykuje jednak nieco bardziej, odparł: - Walka trwa. Ciśniemy, ale nie będziemy przesadzali.

Czytaj również:Dzień dla Lappiego, Kajetanowicz za podium

Video: Rajd Meksyku 2023 - Kajetanowicz i Szczepaniak - Etap 1

Sponsorem relacji jest PLATINUM ORLEN OIL

2023-03-18T12:58:06Z dg43tfdfdgfd