MOTOCYKLIśCI PRZYWITALI WIOSNę W KONINIE. BYłA PARADA I TOPIENIE MARZANNY NA PRZYSTANI ,,MARINA" W ŚLESINIE

Zimowy czas dobiega końca. Dziś, w iście wiosennej scenerii, miało miejsce powitanie wiosny przez motocyklistów w Koninie. Przed południe w całym mieście było słychać ryk silników, a głównymi bohaterami byli miłośnicy pięknie prezentujących się dwóch kółek oraz Marzanna.

Miłośnicy dwóch kółek hucznie rozpoczęli sezon motocyklowy

Mało co sprawia taką radość motocyklistom, jak pożegnanie zimy. Jak co roku fani jednośladów wykorzystują weekend przed pierwszym dniem wiosny, by wspólnie dokonać tradycyjnego utopienia Marzanny - wcześniej oczywiście oblewając ją benzyną i podpalając.

Z inicjatywy Motocyklowej Grupy z Konina motocykliści zebrali się o 10.00 na parkingu przy ul. Grunwaldzkiej. Stamtąd godzinę później wyruszyli na objazd po Koninie, a następnie pojechali na przystań do Ślesina.

Na jednym z pomostów przystani tradycji stała się zadość. Szmaciana Marzanna o rozmiarach dorosłego człowieka została podpalona, a następnie wrzucona do jeziora.

Oprócz wspólnego, motocyklowego przejazdu na miejsce, gdzie Marzanna dokonała żywota, organizatorzy przygotowali coś jeszcze. Dla zgromadzonych zapewniono catering, zabawę przy ognisku oraz konkursy z nagrodami.

Motocykliści z Konina nigdy nie zapominają o potrzebujących. Również w tym roku przyświecała im akcja charytatywna. Tym razem zbierali pieniądze na rzecz konińskiego hospicjum.

2023-03-18T21:12:20Z dg43tfdfdgfd