AUTA NAWET ZA POłOWę CENY! VOLKSWAGEN, SKODA, OPEL I INNE. LICYTACJE KOMORNICZE SAMOCHODóW W MAłOPOLSCE I NA ŚLąSKU. NOWE OFERTY 25.06.2024

Licytacje samochodów, które w najbliższych dniach odbędą się w woj. małopolskim i śląskim, to świetna okazja do zakupu auta! Pojazdy te zostały odebrane właścicielom za ich długi. Samochody można wylicytować nawet za połowę ich rynkowej wartości. Pieniądze z ich sprzedaży pokrywają spłatę zobowiązań dłużników, a nabywca może na tym zrobić dobry interes. Zebraliśmy najświeższe oferty.

Zobacz licytacje komornicze samochodów w Małopolsce

Zobacz galerię

W każdym miesiącu pojazdy wystawiane są na licytacje komornicze. Auta zajmowane są osobom zadłużonym, a później trafiają na licytację. Sprawdziliśmy najciekawsze aktualnie oferty z Małopolski i ze Śląska.

Ceny wywoławcze zdecydowanie odbiegają od cen rynkowych. Jak wygrać na licytacji samochód i zaoszczędzić na tym mnóstwo pieniędzy? Sprawdź najlepsze oferty z naszego zestawienia.

W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji.

Te przepisy dotyczące licytacji komorniczych warto znać

Art. 867 1 kpc

§ 1. Przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych.

§ 2. Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie.

§ 3. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa.

§ 4. Rękojmi nie składa wierzyciel przystępujący do przetargu, któremu przysługuje wierzytelność o wartości nie niższej od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości jego wierzytelność oraz prawa korzystające z pierwszeństwa przed tą wierzytelnością znajdują pokrycie w cenie wywołania. Jeżeli wartość wierzytelności jest niższa od wysokości rękojmi albo znajduje tylko częściowe pokrycie w cenie wywołania, wysokość rękojmi obniża się - w pierwszym przypadku do różnicy między pełną rękojmią a wartością wierzytelności, w drugim przypadku - do części wartości wierzytelności niepokrytej w cenie wywołania.

Art. 871 kpc

Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych, przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy.

Zobacz galerię

2024-06-24T08:07:29Z dg43tfdfdgfd